Alloplastyka stawu kolanowego – operujemy i szkolimy

Wojewódzki Szpital Zespolony w Kaliszu jest pionierem w dziedzinie nowoczesnych zabiegów ortopedycznych. Jedną z takich operacji jest całkowita alloplastyka stawu kolanowego.

– Ten typ endoprotezy zakłada tylko 1 ośrodek we Wrocławiu i właśnie nasz oddział – mówi dr Ireneusz Urbaniak, szef kaliskiej ortopedii.

Dziś specjaliści z kaliskiego szpitala wykonali dwie tego typu operacje. W zabiegu, w ramach szkolenia uczestniczył również dr Kamil Kałowski – specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, kierownik bloku operacyjnego Szpitala Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego im. W. Degi UM w Poznaniu.

– Jesteśmy dumni, że z naszych doświadczeń korzystają uznani specjaliści w kraju i inne, znakomite placówki medyczne – mówi Radosław Kołaciński, dyrektor WSZ w Kaliszu.

Sala operacyjna - alloplastyka stawu kolanowego.