Będzie projekt – będzie modernizacja

Przygotowujemy się do przebudowy wejścia głównego do naszego szpitala przy ulicy Poznańskiej 79, szpitalnego holu wraz ze wszystkimi jego elementami oraz modernizacji dwóch oddziałów: Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej i Oddziału Otolaryngologicznego, znajdujących się na kondygnacji 8A.

Firma, która wygrała przetarg, do końca tego roku opracuje profesjonalną dokumentację projektowo-kosztorysową. Oddziały muszą być zmodernizowane zgodnie z obowiązującym standardem i wymogami, jakie na szpital nakładają przepisy. Poza tym mają zapewnić odpowiednie warunki – sprzyjające powrotowi do zdrowia – Pacjentom oraz komfort pracy personelowi.

Jeśli natomiast chodzi o hol i wejście do szpitala – tu (obok stosowania się do przepisów i wytycznych przeciwpożarowych) liczymy na inwencję projektantów.

szpitalny hol

„Chcemy, aby wejście oraz szpitalny hol po modernizacji były nie tylko funkcjonalne, ale też aby budowały dobrą atmosferę. Obecny wizerunek tych miejsc mocno odstaje od nowoczesnych standardów. Liczymy na to, że miejsca te będą bezpieczne, ale też estetyczne. Podczas pierwszego spotkania podzieliliśmy się z projektantami naszymi pomysłami, nakreśliliśmy oczekiwania. Teraz czekamy na pomysły i nowoczesne rozwiązania” – mówi dyrektor szpitala, dr. n. med. Radosław Kołaciński.

Z pewnością Pacjentów i odwiedzających ucieszy fakt generalnej przebudowy sanitariatów przy szpitalnym holu. Toalety będą nowoczesne, łatwe do utrzymania w porządku oraz przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zmieni się forma zamkniętej portierni – najpewniej na otwartą „konsolę”, a w miejsce dotychczasowej, klasycznej szatni – powstanie szatnia bardziej funkcjonalna. Nie powinno też zabraknąć miejsc, w których osoby czekające na wyniki badań czy wypis bliskiej osoby ze szpitala, na wizytę u specjalisty czy też na autobus powrotny do domu, będą mogły zrobić to w komfortowych warunkach. Przebudowy doczeka się stacjonarna rejestracja do poradni, a także poprawią się warunki pracy rejestratorek/telefonistek obsługujących nasze sprawnie działające Call Center (Centralna Rejestracja – tel. 62 765 12 25).

szpitalny hol

Przebudowane będzie też wejście do szpitala i wyposażone w bezdotykowe drzwi przesuwne. Powiększone zostanie zadaszenie, okładzina schodów i podestu będzie miała wysokie parametry antypoślizgowe. Zaprojektowane zostaną wygodne i ergonomiczne poręcze i balustrady. Wymieniona na nowocześniejszą i bardziej funkcjonalną będzie też winda dla osób, które mają problemy z pokonywaniem schodów.

„Pierwsze przymiarki do przebudowy wejścia i szpitalnego holu, to dobra okazja, aby zapytać samych Pacjentów, co ich zdaniem powinno znaleźć się w takiej przestrzeni. Jeżeli macie Państwo interesujące pomysły albo wnioski – gorąco zachęcamy do podzielenia się nimi w komentarzach na fb, lub wiadomościach wysyłanych na profilu #szpitalKalisz” – zachęca dyrektor Kołaciński.

szpital - budynek


Dokumentacja projektowa, którą przygotuje wyłoniona w przetargu firma z Częstochowy, będzie kosztowała w sumie 221 400 złotych brutto. Pieniądze na ten cel pochodzą z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego. Po opracowaniu projektu i kosztorysu, szpital będzie się starał o pozyskanie funduszy zewnętrznych na sfinansowanie inwestycji.