Bezpłatna Szkoła Rodzenia nie tylko dla przyszłych mam

W jaki sposób oswoić lęk przed porodem, jak przygotować się do tego wydarzenia i skąd czerpać wiedzę na temat połogu, karmienia piersią i opieki nad noworodkiem? Zdezorientowanym i lekko przestraszonym przyszłym rodzicom pomocną dłoń podaje działająca przy WSZ w Kaliszu Szkoła Rodzenia.

Zajęcia, w których uczestniczyć mogą ciężarne od 21 tygodnia ciąży indywidualnie lub wraz z partnerem albo osobą towarzyszącą (może to być dowolnie wybrana przez ciężarną zaufana osoba: przyjaciółka, mama czy siostra) są całkowicie bezpłatne.

„Podczas spotkań omawiamy teoretyczne przygotowanie do porodu, poznajemy też techniki oddechowe ułatwiające poród. Poruszamy również zagadnienia związane z karmieniem naturalnym: technika karmienia, problemy laktacyjne i sposoby ich rozwiązania. Poznajemy również aktualny schemat żywienia dziecka do 1 roku życia. To pomaga rozwiać wątpliwości związane z rozszerzaniem diety maluszka – mówi Halina Czaplicka, prowadząca Szkołę Rodzenia przy ulicy Toruńskiej.

zajęcia w szkole rodzenia

Uczestnicy zajęć omawiają też zagadnienia związane z okresem noworodkowym, kwestie związane ze szczepieniami, poznają też zasady pierwszej pomocy.

„Przygotowujemy też przyszłych ojców do wspierania kobiety podczas porodu, a także uczymy ich pielęgnacji i opieki nad noworodkiem” dodaje Halina Czaplicka.

Uczestnicy zajęć odwiedzają również blok porodowy i oddział położniczy – mogą oswoić się z tymi miejscami, zadawać pytania i rozwiewać ewentualne wątpliwości.

Szkoła Rodzenia w kaliskim szpitalu zlokalizowana jest w budynku przy ulicy Toruńskiej (pierwsze drzwi po lewej stronie od wejścia głównego), a zapisy na zajęcia odbywają się telefonicznie.

zajęcia w szkole rodzenia

Aby zgłosić chęć udziału w zajęciach Szkoły Rodzenia, można dzwonić pod nr tel. 62 757 90 17 w:

  • pn. 10:15-13:30
  • wt. 11.15-18:00
  • śr. 15:15-18:00
  • czw. 15:15-18:00