Dla małych pacjentów

Dwa pulsoksymetry – miniaturowych rozmiarów, ale o dużych możliwościach – otrzymał Oddział Chorób Dziecięcych w WSZ w Kaliszu. Nowe pulsoksymetry nie tylko wskazują poziom saturacji krwi i tętno Pacjenta, ale również umożliwiają pomiar ciśnienia tętniczego krwi.

– Ogromnie cieszy nas zakup tych urządzeń. Są niewielkie i praktyczne, a ich obsługa intuicyjna. Pozawalają na precyzyjne pomiary, szczególnie przydatne będą dla naszych najmłodszych Pacjentów – mówi Joanna Salamon, pielęgniarka oddziałowa.

pulsoksymetr

Nie bez znaczenia jest fakt, że nowe pulsoksymetry mogą pracować przez 20 godzin po jednorazowym ich naładowaniu. Dotychczas Oddział Chorób Dziecięcych w #szpitalKalisz miał do dyspozycji jeden podobnych rozmiarów pulsoksymetr – ale bez możliwości mierzenia ciśnienia krwi. Funkcję pulsoksymetru posiadają też użytkowane na oddziale kardiomonitory.

Trzecie urządzenie o takich samych parametrach jak pulsoksymetry kupione na Oddział Chorób Dziecięcych, trafiło również na Blok Operacyjny przy ulicy Toruńskiej.

Nowe pulsoksymetry kosztowały prawie 15 tysięcy złotych. Ich zakup sfinansowany został z funduszy Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.