Drugi tomograf – szykujemy pracownię!

Drugi, ultranowoczesny tomograf komputerowy zasili niebawem sprzętowy park medyczny naszej placówki. Urządzenie do naszej placówki dotrze za kilka tygodni – jeszcze w październiku. Do tego czasu ekipa budowlana profesjonalnie przygotuje miejsce, gdzie ustawione zostanie i eksploatowane będzie nowe urządzenie.

Zakup kolejnego tomografu (pierwszy tomograf szpital kupił w 2015 roku) , to w efekcie szybsza diagnostyka dla naszych Pacjentów – skrócenie kolejek osób oczekujących na planowe badania i lepsza dostępność do szczegółowej diagnostyki również dla chorych hospitalizowanych w WSZ w Kaliszu.

Dzięki temu nasz Zakład Diagnostyki Obrazowej będzie mógł świadczyć usługi medyczne na jeszcze wyższym niż dotychczas poziomie. Drugi tomograf to również większe bezpieczeństwo w razie awarii lub konieczności serwisowania jednego z urządzeń – a tym samym realizacja badań bez zbędnej zwłoki i ewentualnego przesuwania terminów.

pomieszczenie pracowni tomografii komputerowej

Nowy tomograf, to sprzęt o wartości blisko 7,5 miliona złotych. Zakup realizowany jest z programu WRPO na lata 2014-2020, w ramach projektu „Zakup sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu”, na łączną sumę ponad 9 milionów złotych. Unijne fundusze to 85% wartości zadania, reszta to dotacja z Samorządu Województwa Wielkopolskiego, jako wkład własny placówki.

Poza dostawą samego urządzenia, firma która wygrała przetarg zobowiązana jest właśnie do odpowiedniej adaptacji i wyposażenia wskazanych pomieszczeń pracowni tomografii komputerowej. Firma nie tylko zadba o przygotowanie pracowni i podłączenie tomografu, ale także o integrację aparatury medycznej z systemem PACS/RIS.

pracownicy budowlani

Prace budowlane, polegające na przystosowaniu pomieszczenia dla nowego tomografu w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej rozpoczęły się z początkiem tego tygodnia.

Choć ekipa budowlana zapewnia, że postara się prowadzić prace w sposób jak najmniej uciążliwy, nie zdoła całkowicie uniknąć hałasu generowanego przez narzędzia budowlane czy remontowego nieporządku. Urządzenie, ze względu na gabaryty będzie wstawiane do pomieszczenia na 3 kondygnacji #szpitalKalisz od zewnątrz – po zdemontowaniu okien i rozebraniu części ścian.

Chcemy zatem przeprosić Pacjentów za niedogodności związane z prowadzeniem prac i prosić o wyrozumiałość oraz cierpliwość. Już niebawem hałas i nieporządek zastąpi bowiem lepsza dostępność do fachowej, nowoczesnej diagnostyki.

szpitalny korytarz i drzwi do pracowni tomografii komputerowej