Dziecięca rehabilitacja po nowemu

Mali Pacjenci oddziału rehabilitacyjnego dla dzieci przy naszym szpitalu mają powód do radości – 4 maja oficjalnie otwarta została nowa, przestronna i nowoczesna siedziba oddziału.

– Codziennie Oddział Rehabilitacji Dziecięcej obejmuje procesem terapeutycznym od 20 do 30 pacjentów. Roczna wartość kontraktu wynosi 864 884,75 zł. Obecnie w powiecie kaliskim jesteśmy jedynym ośrodkiem, który prowadzi rehabilitację dla dzieci wyłącznie w ramach kontraktu z NFZ – mówiła podczas uroczystości mgr Magdalena Zasiadła – Kierownik Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej – Dzienny Pobyt.

Po 30 latach działania oddziału w budynku przy ulicy Toruńskiej, dzieci, ich rodzice oraz kadra oddziału mają do dyspozycji jasne, funkcjonalne sale i gabinety.

– Modernizacja w ramach zadania „Adaptacja budynków przy ul. Nowy Świat 35 w Kaliszu na działalność leczniczą – II etap” rozpoczęła 10 października 2022 r. i zakończyła 27 marca 2023 r.

Koszty dokumentacji projektowej, robót budowlanych i nadzoru inwestorskiego związanych z przeniesieniem Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej – Dzienny Pobyt to kwota 1.475.877 zł, w tym dotacja z budżetu Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego – 1.463.993 zł, a wkład własny Szpitala 11.884 zł. Powierzchnia użytkowa utworzona dla potrzeb Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej – Dzienny Pobyt wynosi 194,36 m kw. – mówi dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor WSZ w Kaliszu.