Hybrydowe inkubatory dla wcześniaków

Dobre wieści dla naszych najmniejszych Pacjentów! Oddział Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka wzbogacił się o trzy ultranowoczesne inkubatory hybrydowe.

– Urządzenia są bardzo funkcjonalne. To sprzęt, który między innymi dzięki połączeniu termoregulacji, odpowiedniego oświetlenia i poziomu dźwięków, zapewnia maluszkom bezpieczne i kojące środowisko – nie kryje radości z nowych nabytków Ludmiła Fursewicz-Dałek, pielęgniarka oddziałowa neonatologii w naszym szpitalu.

nowoczesny inkubator i personel oddziału noworodkowego

Inkubatory przekazane w czwartek 17 sierpnia na oddział noworodkowy kosztowały 437 400 złotych brutto i są częścią sprzętowych zakupów z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Całość zakupów z projektu pod nazwą: „Dostosowanie infrastruktury i wyposażenia Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu celem zwiększenia dostępności do usług w kontekście pandemii COVID i jej skutków”, warta jest ponad 7 milionów złotych brutto.

Z WRPO WSZ w Kaliszu otrzymał 85% tej kwoty, natomiast 10% to dotacja Samorządu Województwa Wielkopolskiego, stanowiąca wkład własny.