Inspektorzy na zakaźnym

Modernizacja oddziału zakaźnego w WSZ w Kaliszu przy ulicy Toruńskiej przebiega zgodnie z harmonogramem, a pierwsze efekty są już widoczne.

W czwartek 6 lica plac budowy odwiedzili fachowcy z wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Panie inspektorki pieczołowicie kontrolowały przede wszystkim materiały, które są wykorzystywane przy modernizacji obiektu. sprawdzały zgodność budowlanych zapasów z dokumentacją, a także pobrały próbki materiałów do badań laboratoryjnych. Wszystko po to, aby upewnić się, że modernizacja spełni wszystkie założone warunki techniczne, będzie solidna, trwała i bezpieczna.

Inspekcja budowlana

Przypomnijmy – modernizacyjne prace w budynku, który zajmuje Oddział Zakaźny, rozpoczęły się na początku kwietnia, a ich finał planowany jest na listopad tego roku.

Zgodnie z planem modernizacji, w oddziale zmienia się organizacja pomieszczeń, aby zdecydowanie poprawić funkcjonalność oddziału, warunki pobytu Pacjentów i komfort pracy personelu.

Trwa wymiana i montaż niezbędnych instalacji, równocześnie prowadzona jest termomodernizacja budynku. Warto podkreślić, że nad ostatecznym efektem prac czuwa też konserwator zabytków – i to on zdecydował o zachowaniu historycznej kolorystyki tej części szpitala.

Budynek

Całkowity koszt modernizacji oddziału zakaźnego, wraz z jego wyposażeniem to blisko 11 milionów złotych. Fundusze na tę inwestycje pochodzą z Ministerstwa Zdrowia oraz z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.