Jest hałas, będzie drugi tomograf!

To jest wyjątkowo głośny czwartek w WSZ w Kaliszu… Hałasu, niestety nie da się uniknąć – ale pracownicy robią co w ich mocy, aby ta uciążliwa część zadania trwała jak najkrócej. Dziś zamontowane zostały klimatyzatory w nowej Pracowni Tomografii Komputerowej, rozpoczęła się też rozbiórka fragmentu ściany pod oknem na korytarzu. Tędy na początku przyszłego tygodnia wprowadzony będzie nasz nowy tomograf.

Dotychczas użytkowane przez naszą placówkę urządzenie pracuje na tej samej (3) kondygnacji „okrąglaka”, niebawem dołączy do niego drugi, wysokiej klasy sprzęt, który przyspieszy i usprawni diagnostykę Pacjentów i skróci kolejki oczekujących na badania.

Nowy tomograf, to sprzęt o wartości blisko 7,5 miliona złotych. Zakup realizowany jest z programu WRPO na lata 2014-2020, w ramach projektu „Zakup sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu”. Unijne fundusze to 85% wartości zadania, reszta to dotacja z Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, jako wkład własny