Kardiologia znów bogatsza

Dwa nowe elektrokardiografy wzbogaciły sprzętową bazę Oddziału Kardiologicznego w naszym szpitalu. To bardzo ważny zakup, bowiem każdego dnia na oddziale przeprowadzanych jest co najmniej kilkadziesiąt badań EKG.

– To sprzęt niezbędny i eksploatowany u nas bardzo intensywnie – przyznaje Aneta Sikora, pielęgniarka oddziałowa kardiologii.

Badania EKG wykonywane są regularnie zarówno na odcinku D, gdzie trafiają Pacjenci przyjmowani planowo na realizowane w naszym szpitalu zabiegi kardiologiczne, jak i na odcinku A, gdzie personel ratuje Pacjentów z ostrymi schorzeniami układu krążenia i z zagrożeniem życia, między innymi po zawałach zatrzymaniu krążenia czy zatorach.

elektrokardiografy

W tym tygodniu na kardiologię trafił również nowy system do testów wysiłkowych. Zaawansowana technicznie bieżnia i komputer, umożliwiający śledzenie i rejestrację niezbędnych parametrów, a także wydruk wyników przeprowadzonych testów, zastąpią stary i wyeksploatowany sprzęt.

Użytkowana dotychczas bieżnia wraz z systemem rejestracji, była już mocno zużyta i awaryjna. Nowe urządzenia znalazły swoje miejsce w Pracowni Testów Wysiłkowych, na odcinku D Oddziału Kardiologicznego.

bieżnia do testów wysiłkowych

Elektrokardiografy, które kosztowały 32 400 złotych i wart nieco ponad 83 000 złotych system do testów wysiłkowych, kupione zostały z funduszy Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Unijne fundusze stanowią 85% wartości zakupionego sprzętu. Pozostała część, to dotacja z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Inne aktualności

Czy chirurg umie rysować?

Elektroniczne bazy danych, e-dokumentacja medyczna, diagnostyka obrazowa – a jeszcze niedawno – bo…

mały chłopiec z lizakiem w kształcie serca

Siła i motywacja

Ocalone życie, lepsze samopoczucie Pacjenta, poprawa stanu zdrowia, a przede wszystkim powrót do…