Kolejny wielki guz wycięty

Kolejnego, imponujących rozmiarów guza miednicy mniejszej usunęli pacjentce specjaliści z Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Ginekologii Onkologicznej w WSZ przy ulicy Toruńskiej w Kaliszu. Operacja przeprowadzona została w środę 19 czerwca. Mięśniak macicy, o wielkości sporego orzecha kokosowego (19/16/10 cm), usunięty został 46-letniej pacjentce.

duży mięśniak macicy, operacja usunięcia guza

„Zabieg przebiegł bez powikłań i pacjentka czuje się dobrze, przebywa pod opieką lekarzy i położnych naszego oddziału, niebawem będzie mogła wrócić do codziennej aktywności” – mówi prof. Dariusz Samulak, kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Ginekologii Onkologicznej.

Zgodnie z obowiązującymi procedurami guz został przekazany do śródoperacyjnego badania histopatologicznego aby upewnić się, że nie jest nowotworem złośliwym. Wstępne wyniki takiego badania operator otrzymuje w trakcie trwania operacji i na tej podstawie podejmuje decyzję co do zakresu zabiegu. Ostateczny wynik badania pacjent otrzymuje po 3 tygodniach.

Prof. Samulak podkreśla wagę profilaktycznych badań, które pozwalają na bieżąco wykryć niepokojące zmiany i w razie potrzeby szybko wdrożyć odpowiednie leczenie – również operacyjne.

Warto dodać, że z bezpłatnej kontroli ginekologicznej pacjentki mogą korzystać w działającej w WSZ poradni ginekologiczno-położniczej. Wizyty w poradni są dla kobiet darmowe, w ramach kontraktu z NFZ.

Poradnia czynna jest we wtorki i piątki od godz. 10:00 do 14:00. Rejestracja możliwa jest za pośrednictwem szpitalnego Call Center: 62 765 12 25