Kompleksowa rehabilitacja

a woman holding a red handle while standing next to a man

Unijny projekt pod nazwą „Wypracowanie i pilotażowe wdrożenie modelu kompleksowej rehabilitacji umożliwiającej podjęcie lub powrót do pracy” realizuje PFRON, zachęcając uprawnione osoby do skorzystania z oferty.

Udział w projekcie Kompleksowej Rehabilitacji jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona, dlatego Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zachęca zainteresowane osoby do składania wniosków.

„Jesteś po wypadku lub chorujesz, a Twoja dotychczasowa praca jest zbyt dużym obciążeniem dla organizmu? Zastanawiasz się, jakie zawody możesz obecnie wykonywać? Pomożemy Ci się przekwalifikować i znaleźć nową pracę. Złóż wniosek i skorzystaj z bezpłatnej oferty PFRON realizowanej w Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej. W Ośrodku zdobędziesz nowy zawód dostosowany do Twoich obecnych możliwości zdrowotnych. Polepszysz również swój stan zdrowia korzystając z rehabilitacji. Na zakończenie zespół ekspertów pomoże Ci znaleźć pracę” – przekonuje PFRON.

Model rehabilitacji kompleksowej to nowe rozwiązanie zwiększające efektywność zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami. Głównym celem projektu jest przekwalifikowanie zawodowe kandydatów. W Ośrodkach Rehabilitacji Kompleksowej uczestnicy zdobywają nowe kwalifikacje, które ułatwiają znalezienie zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

Oferta skierowana jest do osób, które z powodu choroby lub wypadku utraciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu, a chciałyby podjąć inną pracę, adekwatną do zainteresowań i stanu zdrowia. To również szansa dla osób z niepełnosprawnością wrodzoną lub nabytą w okresie rozwojowym, które nigdy nie pracowały i nie mają kwalifikacji zawodowych.

Wszelkich informacji na temat projektu PFRON udziela pod numerem telefonu: 22 50 55 600, a także drogą mailową: ork@pfron.org.pl

Szczegóły można też znaleźć na stronie internetowej: rehabilitacjakompleksowa.pfron.org.pl

Banner informacyjny, dotyczący programu "Powrót do zdrowia - powrót do pracy", zawierający dane kontaktowe do PFRON oraz loga partnerów projektu.