Licealiści i medycyna – zajęcia na start

Pierwsze zajęcia koła naukowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu już za nami. We wtorek pierwsza grupa uczniów III LO w Kaliszu wzięła udział w 4-godzinnych zajęciach w ramach pionierskiego projektu, jakim jest powołane w kaliskim szpitalu koło naukowe dla licealistów.

Wszyscy uczestnicy pierwszych zajęć przygotowali się do nich znakomicie – zgodnie z sugestią opiekuna merytorycznego koła naukowego – doktora Sławomira Kaczmarka, przygotowali odpowiednie stroje, z uwagą też słuchali wszelkich uwag i stosowali się do wszystkich poleceń personelu medycznego.

Licealiści zobaczyli jak wygląda obchód lekarski na oddziale szpitala, zapoznali się z zasadami pracy personalu medycznego. Mieli też okazję śledzić zabieg chirurgiczny na sali operacyjnej, a także pomagali Pacjentom w codziennych czynnościach.

Dla uczestników zajęć było to nie lada doświadczenie – i jak deklarowali – są gotowi na kolejne spotkania w ramach koła naukowego.

– Młodzież była doskonale zdyscyplinowana, a praca z nią to prawdziwa przyjemność. Choć nie spodziewałem się żadnych kłopotów, postawa tych młodych ludzi była dla mnie naprawdę miłym zaskoczeniem – mówi dr Sławomir Kaczmarek, szef Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej w kaliskim szpitalu.