Listy już pełne

Profilaktyczne badania jąder, jakie prowadzimy w WSZ w Kaliszu, w ramach akcji pilotowanej przez Departament Zdrowia UMWW w Poznaniu, spotkały się z ogromnym zainteresowaniem Panów.

W związku z tym, badania początkowo planowane na kwietniowe poniedziałki, rozszerzyliśmy dodatkowo o dwie środy. Mimo to, lista chętnych do udziału w badaniach wypełniła się błyskawicznie.

– Cieszy nas świadomość Panów i ich dbałość o zdrowie. Aby w pełni odpowiedzieć na potrzeby diagnostyczne, nasz szpital z pewnością zaproponuje kolejne programy i badania związane z wczesnym wykrywaniem raka jąder. Warto zaznaczyć, że to jedna z najczęstszych chorób nowotworowych wśród młodych mężczyzn. Rak jądra wcześnie wykryty jest niemal w pełni wyleczalny, dlatego tak ważna jest profilaktyka i samobadanie. Temat jest istotny i warto o nim mówić, bowiem problem dotyczy już kilkunastoletnich chłopców. Właśnie najmłodsi pacjenci często bagatelizują problemy, albo po prostu wstydzą się mówić o niepokojących ich zmianach – tym bardziej, że dotyczą one stref intymnych – mówi dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor WSZ w Kaliszu.