Majówka w szpitalu

Przed nami długi, majowy weekend – czas odpoczynku na świeżym powietrzu, zabaw w gronie przyjaciół, wędrówek, wyjazdów i rodzinnego grillowania. Majówka jest jednak zwykłym czasem pracy dla personelu WSZ w Kaliszu. O ile na dłuższe urlopy może sobie pozwolić spora część pracowników szpitalnej administracji, o tyle kadra medyczna i pomocnicza, dla Waszego bezpieczeństwa trwa na posterunku.

Majowy weekend w szpitalu nie różni się właściwie niczym od zwykłych dni – w poniedziałek i środę (1 i 3 maja) szpitalne oddziały mają weekendową obsadę, we wtorek 2 maja przypada zwykły dzień roboczy.

Mamy nadzieję, że tegoroczna majówka upłynie Wam radośnie i przede wszystkim zdrowo i bezpiecznie. Gdybyście jednak potrzebowali pomocy – znajdziecie ją w WSZ w Kaliszu jak co dzień.

W poniedziałek i środę (1 i 3 maja), gdy przychodnie lekarza rodzinnego celebrują majowy wypoczynek, w razie zachorowania pomoc znajdziecie na naszej „wieczorynce”. W sytuacjach zagrażających życiu – jak zawsze ratować Was będzie fachowa ekipa z SOR, a na ewentualne wezwania czekać będą Zespoły Ratownictwa Medycznego w dyżurnych ambulansach.

Tradycyjnie i w przepisowych obsadach (choć w dni wolne – w trybie weekendowym) funkcjonują również wszystkie szpitalne oddziały. W dni świąteczne nieczynne będą zaś szpitalne poradnie specjalistyczne.

Szpital w Kaliszu