Na dializy nowym autem

Nowy samochód do transportu Pacjentów dializowanych zasili flotę WSZ w Kaliszu, zgodnie z umową najpóźniej w połowie listopada 2023 roku. W czwartek 1 czerwca podpisana została oficjalnie umowa na zakup samochodu marki Toyota. Przetarg na dostawę auta wygrała firma TOYOTA Mikołajczak Kalisz. Właściciel firmy zapowiedział, że dostarczy pojazd zdecydowanie szybciej, bo w ciągu najbliższego miesiąca.

Auto TOYOTA PROACE VERSO FURGON pomieści jednorazowo 8 pasażerów oraz kierowcę. Będzie też wyposażone zgodnie z przepisami regulującymi kwestie transportu pacjentów dializowanych.

– Nowe auto zapewni Pacjentom nie tylko odpowiedni komfort dojazdu na dializy, ale i bezpieczeństwo – mówi dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor WSZ w Kaliszu.

Obecnie w WSZ w Kaliszu regularnie dializowanych jest 80 Pacjentów. Blisko 60 korzysta regularnie z transportu zapewnianego przez naszą placówkę. Pacjenci dializowani są 3 razy w tygodniu. Dwa samochody, które są przeznaczone właśnie do przewozu Pacjentów dializowanych, pracują na 3 zmiany, przejeżdżając w sumie około 20 tysięcy kilometrów miesięcznie.

Nowy samochód kosztował 304 487 złotych brutto, a jego zakup możliwy jest dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.