Nowe transformatory już w szpitalu

Już są! Trzy fabrycznie nowe transformatory olejowe dotarły do naszego szpitala. Nowe urządzenia zastąpią wyeksploatowane transformatory.
Umowa na zakup i montaż transformatorów podpisana została 8 sierpnia. Urządzenia dostarczone zostały do WSZ w Kaliszu w sobotę. Gwarancja na transformatory udzielona została na 60 miesięcy od daty podpisania protokołu odbioru.

Transformator

Dostawa, montaż i uruchomienie transformatorów będą kosztowały 648 210 złotych brutto. Lwia część tej kwoty – bo aż 644 767 złotych brutto – pochodzi z dotacji przekazanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Szpital z własnych środków dokłada do tej inwestycji 1 790 złotych.

„Sprawne transformatory to energetyczne bezpieczeństwo #szpitalKalisz i gwarancja nieprzerwanego działania sprzętu medycznego i niezbędnych w placówce urządzeń zasilanych energią elektryczną – również tych ratujących życie. Dlatego dbałość o stan techniczny tego rodzaju infrastruktury jest bezwzględną koniecznością” – podkreśla dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor WSZ w Kaliszu.

Transformator

Prace związane z montażem i uruchomieniem transformatorów mają przebiegać tak, aby były w jak najmniejszym stopniu uciążliwe dla Pacjentów i zespołu szpitala.

Warto przypomnieć, że szpital przeprowadził częściową modernizację stacji transformatorowej SN w 2021 roku. Wymieniony został wtedy transformator i dwa odłączniki, warte 108 855 złotych. Na to zadanie również UMWW przyznał dotację w wysokości 108 088 złotych. Szpital ze środków własnych zapłacił 767 złotych.