Ostatnie badania aorty! Zapisz się już dziś

Przed nami kolejna – i ostatnia już w tym roku odsłona bezpłatnych badań w ramach Wielkopolskiego Programu Zdrowotnego ZDROWA AORTA.Badanie USG aorty brzusznej odbędzie się w 2 września 2023. w Kaliszu w POZ „Nowy Świat” (przy ulicy Nowy Świat 35a).

Choć do badania pozostały jeszcze 3 tygodnie, warto już dziś zarejestrować się, aby zagwarantować sobie miejsce na liście Pacjentów!

Program badań kierowany jest do mężczyzn w wieku 50–69 lat, mieszkających w województwie wielkopolskim. Badania te są dla pacjenta całkowicie bezpłatne, ponieważ finansowanie odbywa się z funduszy regionalnych Unii Europejskiej.

Badanie USG aorty brzusznej dotychczas wykonano u blisko 10 tysięcy pacjentów. Dzięki programowi, zdiagnozowano ponad 200 pacjentów z tętniakiem aorty brzusznej (potencjalnie śmiertelną chorobą, jeśli nie zostanie wykryta w odpowiednim czasie). Zostali oni objęci również bezpłatną opieką po zakończeniu udziału w programie, w postaci bezpłatnych badań kontrolnych. Taka opieka zapewniona będzie przez 3 lata po zakończeniu projektu. Jak podkreślają specjaliści – wczesna diagnoza może uratować życie!

Badanie jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie jest wymagane skierowanie od lekarza rodzinnego.

Zapisy na badanie:

  • telefonicznie: 503 075 095 (kontakt od pon. do pt. w godz. 9 – 15)
  • e-mail: zdrowaaorta@arterieart.com (proszę podać imię, nazwisko, pesel, numer telefonu kontaktowego oraz miasto, w którym ma być wykonane badanie).

Zapraszamy serdecznie!

badanie usg brzucha