Pół miliona na intensywną terapię

people in white shirt holding clear drinking glasses

500 tysięcy złotych na zakup sprzętu medycznego na OAiIOM! Taką kwotę otrzyma WSZ w Kaliszu z Ministerstwa Zdrowia – w najbliższych dniach nasza placówka dopełni formalności i będzie mogła zrobić sprzętowe zakupy dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej.

WSZ w Kaliszu znalazł się w gronie szpitali z największą aktywnością donacyjną w 2022 r., w której uwzględniona została liczba zidentyfikowanych dawców potencjalnych oraz rzeczywistych, liczba pobranych do przeszczepiania narządów, jak również liczba zidentyfikowanych dawców tkanek.

„Szpitale, które identyfikują i kwalifikują dawców narządów i tkanek, pełnią w systemie ochrony zdrowia szczególną rolę, w związku z czym Minister Zdrowia podjął decyzję o wsparciu podmiotów z największą aktywnością donacyjną” – czytamy w liście, który dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor WSZ w Kaliszu otrzymał z Ministerstwa Zdrowia.

narzędzia chirurgiczne

W 2023 roku, w ramach Narodowego Programu Transplantacyjnego, ministerstwo przewidziało doposażenie w sprzęt i aparaturę medyczną podmiotów aktywnych donacyjnie. Oznacza to pełne sfinansowanie zakupu dowolnie wskazanego sprzętu. Warunkiem jest jego wykorzystanie w ramach działalności Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Opieki Medycznej.

„Jednocześnie doceniając wkład pracy całego zespołu koordynującego, który identyfikuje, kwalifikuje oraz sprawuje opiekę nad dawcami pragnę serdecznie podziękować za Państwa zaangażowanie oraz poświęcenie, również w imieniu tych wszystkich pacjentów, którzy w wyniku Państwa działań mogą ponownie cieszyć się bezcennym darem, jakim jest życie” – pisze do dyrekcji szpitala z upoważnienia Ministra Zdrowia Agnieszka Beniuk-Patoła.