Pomoc klasy premium!

Aż trzy angiografy pracują obecnie w #szpitalKalisz – i to sprawia, że nasza placówka jest jedyną w okolicy, która ma tak bogatą i na bieżąco wykorzystywaną aparaturę do diagnostyki naczyń krwionośnych i przeprowadzania doraźnych zabiegów w dziedzinie hemodynamiki.
Najnowszy nabytek – trzeci angiograf działa w #szpitalKalisz od kilku tygodni i został zainstalowany w specjalnie do tego celu zaadaptowanych pomieszczeniach na 3 kondygnacji, pomiędzy odcinkami A i B – obok Zakładu Diagnostyki Obrazowej i w bezpośrednim sąsiedztwie nowego drugiego tomografu. Sprzęt kosztował prawie 6 milionów złotych, a jego zakup był możliwy dzięki dotacji z UMWW w ramach projektu „Wzrost jakości usług medycznych poprzez zakup nowoczesnej aparatury medycznej”.
Nowy angiograf, którym dysponuje teraz #szpitalKalisz, to aparatura medyczna klasy premium, z tegorocznej produkcji – z najnowszym oprogramowaniem.

angiograf


Umożliwia ona badanie obrazowe – wykorzystywane do oceny naczyń krwionośnych, najczęściej tętnic. Podczas przeprowadzania angiografii wykorzystuje się promieniowanie rentgenowskie i środki cieniujące – kontrastowe. Pozwala znaleźć miejsca nieprawidłowego przepływu krwi wynikającego z wielu różnych schorzeń. Tak specjalistyczne i precyzyjne badanie pomaga także zaplanować dalsze postępowanie, a w razie potrzeby – wdrożyć natychmiastowe leczenie zabiegowe.

angiograf


– Sprzęt ten jest w pełni wykorzystany, bowiem potrzeby są ogromne, a ambicją naszego szpitala jest je zaspokoić, zapewniając Pacjentom dostęp do jak najlepszej diagnostyki i zabiegów w możliwie krótkim czasie – podkreśla dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor #szpitalKalisz.
Intensywny rozwój diagnostyki i leczenia chorób układu krążenia, to między innymi efekt przynależności #SzpitalKalisz do Krajowej Sieci Kardiologicznej. Nasza placówka (oddział, poradnia oraz POZ) została włączona do niej w kwietniu 2023 roku, zapewniając dodatkowej grupie Pacjentów szybką i skuteczną ścieżkę leczenia kardiologicznego.

angiograf


– Zyskaliśmy możliwość wykonywania w sposób nielimitowany i nieograniczony kontraktem z NFZ szeregu zaawansowanych i drogich procedur medycznych. Chodzi o procedury stosowane w leczeniu niewydolności serca, zaburzeń rytmu serca, leczeniu wad zastawkowych oraz nadciśnienia tętniczego. Umożliwia to naszemu szpitalowi wykonywanie dużo większej liczby zabiegów ablacji, implantacji stymulatorów, kardiowerterów, układów resynchronizujących i jest szansą na udzielenie pomocy dużo większej liczbie chorych w zdecydowanie krótszym czasie – dodaje dr n. med. Paweł Czaja, kierownik Oddziału Kardiologicznego w #szpitalKalisz.

herb Samorządu Województwa Wielkopolskiego