POZ Nowy Świat oficjalnie otwarty!

Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ul. Nowy Świat w Kaliszu oficjalnie została otwarta. POZ, który uruchamia WSZ w Kaliszu, zacznie przyjmować Pacjentów już z początkiem marca tego roku.

Procedowane są formalności, związane ze złożeniem przez WSZ w Kaliszu do NFZ „wniosku o zawarcie umowy o udzielanie świadczeń lekarza podstawowej opieki zdrowotnej”. Świadczenia usług medycznych będą realizowane dla mieszkańców Kalisza i okolic.

Docelowo, pod opieką POZ „Nowy Świat” będzie mogło znaleźć się nawet do 20 tysięcy Pacjentów!

Nad zdrowiem swoich podopiecznych czuwać będzie specjalista medycyny rodzinnej, a także trzy pielęgniarki. W kolejnych etapach dostępnych będzie również dwóch pediatrów, czterech internistów, a także pielęgniarka środowiskowa i położna środowiskowa. To planowana obsada przychodni. Kolejni lekarze będą dołączać do zespołu w miarę potrzeb i oczekiwań, wraz z zapisami nowych Pacjentów.

POZ „Nowy Świat”, ulokowany został na parterze w głównym, zmodernizowanym, unowocześnionym budynku, w którym przed laty stacjonowało pogotowie ratunkowe.

Poza przyjmowaniem Pacjentów w ramach praktyki lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, POZ będzie prowadził punkt szczepień, a także punkt pobrań materiału do szpitalnego akredytowanego laboratorium. Przychodnia posiada rejestrację dla dzieci i dorosłych, cztery gabinety lekarskie, dwa gabinety zabiegowe, dwie poczekalnie, a także toaletę dla pacjentów (również dla niepełnosprawnych), wc dla personelu oraz pokój socjalny dla pracowników.

Do dyspozycji Pacjentów jest też bezpłatny parking. Nieopodal natomiast znajduje się przystanek autobusowy, co z pewnością ułatwi dotarcie do POZ niezmotoryzowanym pacjentom.

Adaptacja siedziby POZ „Nowy Świat” była możliwa dzięki dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, w kwocie ponad 822 000 złotych, przy wkładzie własnym szpitala 6641,99 złotych.

Efekt przeprowadzonych prac robi wrażenie, bo przychodnia jest nie tylko funkcjonalna, ale też przestronna i urządzona z dobrym smakiem.

Kontakt do POZ:

Tel. 62 765 11 30

E-mail: poz.nowyswiat@szpital.kalisz.pl