Rehabilitacja i diagnostyka

Aktywna poprawa sprawności fizycznej, ale też szczegółowa diagnostyka – na takie połączenie pozwala system do rehabilitacji kardiologicznej z 5 cykloergometrami, który z powodzeniem wykorzystywany jest na Oddziale Kardiologicznym w naszym szpitalu.
Naszpikowane elektroniką, nowoczesne „rowerki” trafiły na kardiologię w połowie września, wtedy też dostawca przeszkolił personel oddziału z obsługi nowoczesnego sprzętu.

Ergometry do treningu kardiologicznego


Ergometr do treningu kardiologicznego z elektrycznie regulowaną wysokością siedziska oraz konstrukcją ułatwiającą korzystanie z urządzenia przez pacjentów z problemami stawów biodrowych i kolanowych. Niski poziom obciążenia, już od 15 W, gwarantuje precyzyjne dopasowanie treningu do wydolności i możliwości pacjenta. Regulacja położenia siodełka w pionie i poziome pozwala na zajęcie komfortowej pozycji. Obrotowy ekran (180°) umożliwia szybką i łatwą kontrolę parametrów przez terapeutę, natomiast dodatkowy wyświetlacz dla pacjenta ułatwia kontrolę treningu. Na głównym wyświetlaczu prezentowane są takie wartości jak: obciążenie, czas, prędkość.

Ergometr do treningu kardiologicznego

Co ważne, podczas użytkowania „rowerów”, Pacjenci mają na bieżąco monitorowane tętno, a także ciśnienie krwi oraz poziom wysycenia krwi tlenem. W ten sposób medycy mogą ocenić kondycję Pacjenta, analizować postępy rehabilitacji, czy wychwycić ewentualne nieprawidłowości.
System rehabilitacji kardiologicznej wraz z cykloergometrami kosztował nieco ponad 285 tysięcy złotych brutto. Zakup sfinansowano z WRPO, przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.