Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia

7 kwietnia przypada Światowy Dzień Zdrowia oraz Dzień Pracownika Służby Zdrowia

Przy okazji Światowego Dnia Zdrowia życzymy, aby wszystkim Wam ono dopisywało, a w razie potrzeb oczywiście spieszymy Wam z pomocą!

Według statystyk oraz analityki kontrolingowej, które uważnie analizujemy, Pacjenci na planowe zabiegi coraz chętniej wybierają wielospecjalistyczny WSZ w Kaliszu i jest to potwierdzenie, że chcą się leczyć właśnie u nas, a warto dodać, że w tym zakresie nie ma rejonizacji.

90 tysięcy świadczeń i 111% ryczałtu

Rocznie udzielamy około 90 tysięcy świadczeń zdrowotnych osobom, które ich potrzebują. Warto dodać, że w oddziałach zabiegowych systematycznie poprawiamy wskaźnik rotacji pacjentów na jedno łóżko, właśnie po to, by można było więcej pacjentów poddać hospitalizacji – skróciliśmy czas pobytu średnio z ponad 6 dni, do 3,5 dnia – przy jednoczesnym zachowaniu w WSZ w Kaliszu najwyższego poziomu leczenia i opieki. W 2022 roku zrealizowaliśmy ryczał zakontraktowany z NFZ na poziomie ponad 111%, który to wskaźnik znowu potwierdza, że pacjenci wybierali właśnie nasz szpital, a przystąpienie od kwietnia tego roku do Sieci Szpitali Kardiologicznych, pozwoli szybkiej i skuteczniej leczyć Pacjentów z chorobami układu krążenia. Oznacza to zarówno większą dostępność specjalistów, szybką ścieżkę od diagnozy do leczenia, jak i nielimitowane, specjalistyczne zabiegi kardiologiczne.

POZ i nie tylko

Systematycznie poszerzamy też zakres świadczeń medycznych – choćby ostatnio od marca utworzyliśmy nowy POZ, czy szpitalny Call Center dla ułatwienia kontaktu ze szpitalem, a także z myślą o Waszym zdrowiu unowocześniamy szpitalną aparaturę, modernizujemy oddziały i szkolimy się, zdobywając nowoczesną wiedzę medyczną i umiejętności, podejmujemy współpracę ze znakomitymi fachowcami. To – a także Wasze zaufanie – sprawia, że kaliski szpital jest w wielu medycznych dziedzinach liderem wśród szpitali w regionie. Warto też dodać, że również warunki pracy i płacy w WSZ w Kaliszu należą do dominujących, spośród innych placówek medycznych w naszym regionie, czego potwierdzeniem jest coraz więcej podań czy zapytań o pracę lekarzy, pielęgniarek czy położnych itd. Mamy obecnie 11 lekarzy stażystów, gdzie w minionym okresie staż ukończył 1 lekarz – to potwierdzenie naszej strategii, że nasz szpital ma się stać magnesem dla nowej kadry lekarskiej.

1481 najlepszych życzeń!

Dziś obchodzimy również Dzień Pracownika Służby Zdrowia – i choć termin służba zdrowia zastąpiony został oficjalnie pojęciem ochrona zdrowia, nie zmienia to faktu, że jest to dzień tych wszystkich, którzy z troską i zaangażowaniem dbają o nasze zdrowie i przynoszą ulgę w cierpieniu.

W WSZ w Kaliszu pracuje 282 lekarzy, 586 pielęgniarek, 75 położnych. Wyższy personel medyczny liczy 84 osoby – są to fizjoterapeuci, analitycy medyczni, farmaceuci, psychologowie. Pozostały personel medyczny to 315 pracowników – w tym gronie są między innymi technicy medyczni, ratownicy medyczni, opiekunowie medyczni, sekretarki medyczne oraz statystycy medyczni. Personel pomocniczy (obsł. gosp. i administracja) to 139 osób. W sumie w placówce zatrudnionych jest 1481 osób.

Wszystkim wymienionym, a także osobom świadczącym bieżące usługi dla szpitala, oraz tym którzy tworzą cenną społeczność kaliskiego szpitala, a których być może niechcący pominęliśmy, z okazji dzisiejszego święta składamy najserdeczniejsze życzenia!

Inne aktualności

Czy chirurg umie rysować?

Elektroniczne bazy danych, e-dokumentacja medyczna, diagnostyka obrazowa – a jeszcze niedawno – bo…

mały chłopiec z lizakiem w kształcie serca

Siła i motywacja

Ocalone życie, lepsze samopoczucie Pacjenta, poprawa stanu zdrowia, a przede wszystkim powrót do…