Trzeci angiograf w naszym szpitalu!

O najnowocześniejszy na rynku angiograf wzbogaci się niebawem w WSZ w Kaliszu.
23 maja podpisana została z firmą Siemens umowa na dostawę urządzenia, a także adaptację i wyposażenie pomieszczeń, w których angiograf będzie pracował.

Umowa opiewa na 5 992 579 złotych brutto, a zakup był możliwy dzięki dotacji z UMWW w ramach projektu „Wzrost jakości usług medycznych poprzez zakup nowoczesnej aparatury medycznej”.
Angiograf, który trafi do naszej placówki maksymalnie w ciągu 8 tygodni od dnia podpisania umowy, to aparatura medyczna klasy premium, z tegorocznej produkcji – z najnowszym oprogramowaniem.

podpisanie umowy

Angiografia to badanie obrazowe – wykorzystywane do oceny naczyń krwionośnych, najczęściej tętnic. Podczas przeprowadzania angiografii wykorzystuje się promieniowanie rentgenowskie i środki cieniujące – kontrastowe. Umożliwia ona znalezienie miejsc nieprawidłowego przepływu krwi wynikającego z wielu różnych schorzeń, pomaga także zaplanować dalsze postępowanie, a w razie potrzeby wdrożyć natychmiastowe leczenie zabiegowe.

angiograf

Nowy nabytek będzie trzecim tego typu urządzeniem w naszej placówce.
– Jesteśmy jedynym szpitalem w okolicy, który ma tak bogate wyposażenie w tej dziedzinie. I co warto zaznaczyć – sprzęt ten będzie w pełni wykorzystany, bowiem potrzeby są ogromne i ambicją naszego szpitala jest je zaspokoić, zapewniając Pacjentom dostęp do jak najlepszej diagnostyki w możliwie krótkim czasie – podkreśla dr. n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor WSZ w Kaliszu.

podpisanie umowy