Tydzień Godnego Porodu

Serdecznie zapraszamy do Szkoły Rodzenia przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu na Tydzień Godnego Porodu, który ma miejsce z inicjatywy Fundacji Rodzić po Ludzku. Niech w tym czasie wszyscy mówią o tym, że nieprzerwany pierwszy kontakt skóra do skóry jest ważniejszy niż informacja o wadze i długości dziecka! Wspólnie zadbajmy o to, żeby pierwszy kontakt był NIEZAKŁÓCONY. Taki będzie motyw przewodni tegorocznego Tygodnia Godnego Porodu.

Zapraszamy kobiety w ciąży i ich osoby bliskie do udziału w spotkaniach „O wadze pierwszego kontaktu”. Podczas każdego ze spotkań – a zaplanowaliśmy ich aż 5 – przedstawimy prezentację opracowaną przez specjalistki opieki okołoporodowej Fundacji Rodzić po Ludzku, w której dowiesz się m.in.:

• jakie są Twoje prawa okołoporodowe
  • co jest najważniejsze w planie porodu
  • czym jest pierwszy kontakt
  • i jak zadbać o pierwszy kontakt podczas porodu w szpitalu.

Chcemy, żeby kobiety i ich bliscy przygotowujący się do porodu wyszli z lokalnych spotkań zainspirowani, wzmocnieni i lepiej przygotowani na przyjęcie dziecka.

SPOTKANIE “O wadze pierwszego kontaktu” JEST BEZPŁATNE! #TydzienGodnegoPorodu
Projekt finansowany jest przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny #AktywniObywateleGranty

Kolejne spotkania odbywać się będą:
– w poniedziałek 15.05 o godz. 11:00
– we wtorek 16.05 o godz. 12:00 oraz 16:00
– w środę 17.05 o godz. 16:00
– w czwartek 18.05 o godz. 16:00

Po spotkaniu w ramach Tygodnia Godnego Porodu chcemy zaprosić Was na:

• praktyczny instruktaż z pierwszej pomocy dla noworodka
  • rozmowę o przygotowaniu do porodu
  • wskazówki dotyczące radzenia sobie z bólem porodowym
  • porady dotyczące karmienia piersią
  • rozmowę o trudnych stanach emocjonalnych po porodzie
  • wizytę na oddziale porodowym #szpitalKalisz – przejście od izby przyjęć przez blok porodowy i sale poporodowe.

Ze względu na ograniczoną przestrzeń, prosimy o wcześniejsze zapisy na spotkania pod nr tel. 62/7579117

Chętnie odpowiemy na Wasze pytania, rozwiejemy wątpliwości i zawsze służymy radą!

Plakat informacyjny "O wadze pierwszego kontaktu".