Zaraz wracam!

Dziś jeszcze uczą się w Liceum. Jutro wyjadą na studia, ale zaraz wrócą: Antosia i Patryk jako lekarze, Wiktoria jako ratownik, Natalia jako mikrobiolog, a Ola? – jeszcze nie wie. To oni już za kilka lat będą tworzyć nowoczesne zespoły terapeutyczne min. w naszym szpitalu.

18., 20. i 25. kwietnia ostatnie trzy grupy młodzieży licealnej w ramach Koła Naukowego ChirOOnkoM przy Oddziale Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej mogły z bliska spojrzeć na pracę specjalistów z różnych dziedzin medycznych. Poza typowymi już punktami programu szkolenia w ramach Sekcji Brązowej Koła Naukowego, tym razem przyszli studenci mieli okazję poznać często „niewidoczną pracę” zakładów wykonujących usługi medyczne na rzecz oddziałów klinicznych w WSZ w Kaliszu. Młodzież wysłuchała świetnego wykładu Pani dr Jolanty Wysockiej (Kierownika Laboratorium WSZ Kalisz) n/t pracy supernowoczesnego laboratorium analiz medycznych.

Pani dr Joanna Michałowska wyjaśniła młodzieży podstawy diagnostyki Rezonansu Magnetycznego, natomiast dr Michał Sałata – Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej – omówił zasadę działania i podstawy interpretacji obrazów w Tomografii Komputerowej.

Wszystkim zaangażowanym Kierownikom Zakładów Diagnostycznych, Lekarzom, Pielęgniarkom, Rehabilitantom i Ratownikom, opiekun Koła Naukowego – dr Sławomir Kaczmarek składa serdeczne podziękowania: „Dzięki Wam dla młodzieży zajęcia naukowe w WSZ Kalisz mogły być atrakcyjne i wartościowe”.

Kolejnym etapem pracy z młodzieżą licealną, będzie bardziej ukierunkowane szkolenie dla osób zainteresowanych określoną tematyką.

– Celem takich działań jest wzbogacenie wiedzy z biologii, chemii, fizyki i innych dziedzin podstawowych o praktyczne jej wykorzystanie w medycynie. Wniosek uniwersalny jaki młodzież wyciągnęła z dotychczasowych zajęć: systematyczność w nauce i zaangażowanie popłacają. Mamy nadzieję, że był to wartościowy czas dla naszych „młodych następców”, który zmotywuje ich do jeszcze lepszej nauki. Życzymy im sukcesów szkolnych i zapraszamy do dalszej współpracy naukowej – mówi dr Sławomir Kaczmarek.