Oddział Reumatologiczny

Kierownik: lek. Maria Bartosik-Twardowska
Pielęgniarka Oddziałowa: mgr Dorota Broniecka

Oddział Reumatologiczny w zakresie leczenia szpitalnego udziela całodobowych świadczeń z zakresu diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej dla pacjentów ze schorzeniami reumatologicznymi, takimi jak:

– choroby zapalne stawów obwodowych i kręgosłupa w tym reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa,
– choroby zwyrodnieniowe stawów i kręgosłupa,
– układowe choroby tkanki łącznej
– choroby mięśni, maziówki, ścięgien i innych tkanek miękkich
– zaburzenia mineralizacji i struktury kostnej – osteoporoza.

Pacjenci hospitalizowani mają zapewniony dostęp do szerokiego zakresu badań diagnostycznych, konsultacji lekarzy specjalistów, szerokiej gamy zabiegów rehabilitacyjnych z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii.

Świadczenia dodatkowe:
Oprócz standardowych metod leczenia w oddziale stosowane jest leczenie przy użyciu leków biologicznych w ramach Programów Terapeutycznych NFZ.

W ramach szpitala, oddział współpracuje z Oddziałem Urazowo-Ortopedycznym w zakresie zabiegów reumoortopedycznych i endoprotezoplastyki stawów oraz Oddziałem Neurochirurgicznym w zakresie stabilizacji kręgosłupa szyjnego u chorych z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Asystenci Oddziału Reumatologicznego poza pracą w oddziale przyjmują pacjentów w przyszpitalnej Poradni Reumatologicznej.

Nasi lekarze:

  • lek.

    Maria Bartosik-Twardowska