Jest ambulans!

A to niespodzianka! Jeden telefon i błyskawiczna akcja: w czwartkowe przedpołudnie do #szpitalKalisz dotarł fabrycznie nowy samochód do transportu Pacjentów dializowanych!

Dzisiejsza dostawa nowiutkiego ambulansu była dla WSZ w Kaliszu miłym zaskoczeniem, bowiem firma Toyota Mikołajczak Kalisz, która wygrała przetarg, miała czas na realizację umowy do połowy listopada tego roku. Tymczasem samochód podstawiony został na szpitalny podjazd niewiele ponad 1,5 miesiąca po parafowaniu umowy!

Ambulans przed budynkiem szpitala

Auto TOYOTA PROACE VERSO FURGON mieści jednorazowo 8 pasażerów oraz kierowcę. Jest też wyposażone zgodnie z przepisami regulującymi kwestie transportu pacjentów dializowanych.

„Nowe auto zapewni Pacjentom nie tylko odpowiedni komfort dojazdu na dializy, ale i bezpieczeństwo” – podkreśla dr n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor WSZ w Kaliszu.

przekazanie kluczyków od nowego ambulansu

Nowy samochód kosztował 304 487 złotych brutto, a jego zakup możliwy jest dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego.

Obecnie w WSZ w Kaliszu stale dializowanych jest 80 Pacjentów. Blisko 60 osób korzysta regularnie z transportu zapewnianego przez naszą placówkę. Pacjenci dializowani są 3 razy w tygodniu. Dotychczas szpital korzystał z dwóch samochodów przeznaczonych właśnie do przewozu Pacjentów dializowanych. Każde z aut pracujących na 3 zmiany, przejeżdżało w sumie około 20 tysięcy kilometrów miesięcznie.

Nowy samochód pozwoli na usprawnienie szpitalnego transportu do stacji dializ. Umożliwi bowiem lepsze wykorzystanie pojazdów dla potrzeb pacjentów leżących, jak i tych, którzy mogą podróżować w pozycji siedzącej.