Jest jaśniej, będzie też taniej!

W WSZ w Kaliszu przeprowadzona została modernizacja oświetlenia na energooszczędne. Wykonawca, który wygrał przetarg, opracował najpierw projekt, a następnie zrealizował prace, polegające na wymianie niezbędnych instalacji oraz opraw oświetleniowych w „okrąglaku”.

oświetlenie szpitala

To jednak nie wszystko, bowiem w ramach inwestycji pn. „Modernizacja systemu oświetlenia na energooszczędne w budynkach oraz na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu przy ul. Poznańskiej 79 i ul. Toruńskiej 7 – etap I”, zmodernizowane zostało także oświetlenie wokół szpitala, a światło na klatkach schodowych w szpitalu przy ulicy Poznańskiej włącza się automatycznie dzięki czujnikom ruchu.

Nowe oświetlenie jest nie tylko bardziej estetyczne i zapewnia zdecydowanie lepszą widoczność oraz większe bezpieczeństwo po zmroku, ale też pozwoli naszej placówce zmniejszyć rachunki za energię elektryczną.

oświetlenie szpitala

Pierwszy etap modernizacji oświetlenia na energooszczędne kosztował 853 682,94 złotych brutto. Modernizacja oświetlenia na energooszczędne zrealizowana została dzięki dotacji z Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Wykonawca udzielił 96 miesięcy gwarancji na realizację zadania.