Kardiologia z nowym sprzętem

Nowoczesny aparat do znieczulenia trafił na Blok Operacyjny, Oddział Kardiologiczny naszego szpitala otrzymał dwa wysokiej klasy defibrylatory, a także profesjonalne urządzenie do kompresji klatki piersiowej.

urządzenie do kompresji klatki piersiowej

Te sprzętowe zakupy, warte blisko pół miliona złotych, możliwe były dzięki dofinansowaniu z Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia na lata 2022-2032, którego celem jest poprawa opieki nad pacjentami kardiologicznymi wymagającymi intensywnej terapii i opieki kardiologicznej.

aparat do znieczuleń

Doposażenie kardiologii to wydatne wsparcie specjalistycznej opieki nad pacjentami kardiologicznymi wymagającymi intensywnej terapii, z wykorzystaniem specjalistycznych systemów i urządzeń. Przyczyni się to bezpośrednio do zwiększenia skuteczności leczenia pacjentów kardiologicznych, a w efekcie do poprawy jakości życia pacjentów oraz wzrostu przeżywalności w nagłych stanach kardiologicznych. Zwiększenie dostępności sprzętu medycznego pozwoli na osiągnięcie najlepszych możliwych wyników leczenia Pacjentów.