Mają oko na Pacjentów

Stacja centralnego monitorowania z infrastrukturą telemetryczną, a także rejestratory do telemetrii, które instalowane były w minionym tygodniu, już pomagają specjalistom z Oddziału Kardiologicznego troszczyć się o Pacjentów.
Nowe urządzenia zastąpiły dotychczasowy system monitorowania Pacjentów i dają dużo większe możliwości, niż aparatura używana dotychczas. Monitoringiem można teraz objąć wszystkich wymagających stałego nadzoru Pacjentów na odcinku A Oddziału Kardiologicznego, gdzie przede wszystkim trafiają osoby z ostrymi stanami, w zagrożeniu życia.

Zaawansowany system pozwala na łatwy dostęp do informacji, umożliwia przeglądanie oraz interpretowanie danych. System monitorowania wyświetla dane pacjentów w czasie rzeczywistym i pozwala na jednoczesne, skuteczne monitorowanie parametrów kardiologicznych 10 Pacjentów.

„To ogromne ułatwienie naszej pracy, ale przede wszystkim duże bezpieczeństwo naszych Pacjentów i jeszcze wyższy standard opieki medycznej” – podkreśla Aneta Sikora, pielęgniarka oddziałowa.

Nowoczesna centralna stacja monitorowania wraz z infrastrukturą telemetryczną i rejestratorami do telemetrii kosztowała w sumie 436 320 złotych brutto. Stacja centralnego monitorowania, rejestratory do telemetrii i niezbędna infrastruktura zostały kupione z funduszy Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Dotychczas użytkowany na odcinku A system monitorowania przeniesiony został na odcinek D kardiologii, gdzie przyjmowani są głównie Pacjenci na planowe zabiegi. Pod czujnym okiem systemu jednocześnie może pozostawać 6 osób.