Rodzimy w Kaliszu :)

Czy warto rodzić w Kaliszu? Oczywiście! Naszym Pacjentkom w WSZ przy ulicy Toruńskiej zapewniamy doskonałą opiekę i komfortowe warunki.

„Wszystkim naszym Pacjentkom staramy się zapewnić bezpieczne i optymalne warunki porodu w sześciu jednoosobowych salach. Każda z nich jest klimatyzowana i z osobną łazienką” – mówi Magdalena Przeździęk, Położna Oddziałowa.

położna

W sali porodowej znajdują się:

  • komfortowe, w pełni regulowane łóżko porodowe nowej generacji,
  • nowoczesny system monitorowania dobrostanu dziecka oraz pacjentki (KTG),
  • wysokiej klasy stanowisko dla noworodka,
  • akcesoria ułatwiające poród: drabinka, materace, worki sako oraz piłka.

„W pierwszym, a także częściowo w drugim okresie porodu pacjentka może swobodnie się poruszać. Jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, podczas skurczów partych przybierać dogodną dla siebie pozycję. Poród dziecka odbywa się na łóżku porodowym z możliwością wyboru pozycji półsiedzącej i leżącej. Zachęcamy nasze pacjentki do korzystania z farmakologicznej metody łagodzenia bólu gazem Entonox (tzw. gaz rozweselający) oraz immersji wodnej, czyli natrysku oraz wanny z hydromasażem – dodaje Magdalena Przeździęk.

położna opiekująca się ciężarną kobietą

Na bloku porodowym w #szpitalKalisz znajduje się również w pełni wyposażona sala do cięć cesarskich.

Warto dodać, że ponad 75% porodów w naszym szpitalu, to porody rodzinne. W porodzie może uczestniczyć mąż lub partner przyszłej Mamy, ale także inna, bliska jej osoba: siostra, mama czy przyjaciółka.
Obecność osoby towarzyszącej przy porodzie jest bezpłatna. Jedyny koszt, jaki ponosi osoba towarzysząca, to zakup jednorazowego stroju ochronnego w cenie 6,5 zł. Jednorazowe ubranie dostępne jest w Izbie Przyjęć, do której należy zgłosić się po przybyciu do szpitala (parter, tuż przy wejściu głównym).

położna opiekująca się ciężarną kobietą