Wyjątkowy sprzęt dla chirurgii

Sprzęt najwyższej klasy, ultranowoczesny i ogromnie przydatny w diagnostyce Pacjentów otrzymał właśnie Oddział Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej – to wideokolonoskop, kolumna z gastroskopem oraz myjką endoskopową. Aparatura wyposażona w procesor 4K o wysokiej wydajności, jest niezwykle dokładna i precyzyjna.

„To rzadkość, aby szpitalny oddział dysponował tego rodzaju sprzętem, tym bardziej cieszy nas ten nabytek” – mówi dr. n. med. Radosław Kołaciński, dyrektor WSZ w Kaliszu.
Urządzenie pozwoli na skuteczną i bardzo szybką diagnostykę – bez konieczności przewożenia Pacjenta do pracowni endoskopowej.

wideokolonoskop, kolumna z gastroskopem oraz myjką endoskopową

„Tym samym wspomniana pracownia zostanie odciążona, a sam oddział będzie mógł teraz we własnym zakresie specjalistycznie badać Pacjentów. Aparatura spełnia najwyższe standardy i daje nam ogromne możliwości. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji naszego szpitala i otwartości na sprzętowe potrzeby poszczególnych oddziałów, jesteśmy konkurencyjni na rynku usług zdrowotnych, a często – tak jak w tym przypadku – wyprzedzamy okoliczne placówki – podkreśla dr. n. med. Sławomir Kaczmarek, kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej, Onkologicznej i Małoinwazyjnej.

wideokolonoskop, kolumna z gastroskopem oraz myjką endoskopową

Wideokolonoskop, kolumna z gastroskopem oraz myjką endoskopową, są warte ponad pół miliona złotych!
Pierwsze urządzenie kosztowało 101 520 złotych, z czego na zakup szpital otrzymał z WRPO 86 292 złotych, a dotacja z UMWW w Poznaniu, jako wkład własny wyniosła 15 228 złotych.
405 000 złotych kosztowała natomiast profesjonalna kolumna z gastroskopem i myjką. Na ten cel z WRPO otrzymaliśmy 344 250 złotych, natomiast Samorząd Województwa Wielkopolskiego wsparł szpital kwotą 60 750 złotych.