Co do torby na porodówkę?

Noworodek.

„Co zabrać ze sobą do szpitala?” – to pytanie przyszłe mamy zadają bardzo często – spieszymy więc z „przypominajką”:

• Na pewno nie można zapomnieć o dokumentach tożsamości, dokumentacji medycznej dotyczącej ciąży, ewentualnych wypisach ze szpitala, karcie ciąży i wynikach badań, które w trakcie ciąży były wykonywane.
  • Jadąc do porodu zabieramy też wodę w poręcznej butelce, przybory toaletowe, ręcznik oraz koszulę i klapki.
  • Dla noworodka zabieramy tylko nawilżane chusteczki. Natomiast ubranka, pieluszki i wszystko, czego potrzebuje maluszek – zapewnia w trakcie pobytu mamy i dziecka szpital.
  • Jeszcze przed porodem warto przygotować w domu komplet ubranek, w które ubierzemy dziecko przy wypisie do domu. Taką wyprawkę przynosi jednak dopiero świeżo upieczony tata, lub inna osoba, która odbiera noworodka i jego mamę ze szpitala.
  • Koniecznie pamiętajmy o nosidełku/foteliku samochodowym, aby bezpiecznie przetransportować do domu nowego członka rodziny!
  • Jeśli mama zabiera ze sobą telefon komórkowy, aby mieć łatwiejszy kontakt z bliskimi, warto pamiętać o ładowarce.
Noworodek.