Defibrylatory dla kardiologii

Kolejny, nowoczesny sprzęt otrzymał Oddział Kardiologiczny w WSZ w Kaliszu. To dwa wysokiej klasy defibrylatory marki Stryker, a także urządzenie do kompresji klatki piersiowej.

Defibrylatory to zaawansowane urządzenia, które pomagają przywrócić prawidłowy rytm serca Pacjenta, a jednocześnie umożliwiają odczyt licznych parametrów życiowych chorego. Natomiast urządzenie do kompresji klatki piersiowej daje Większe możliwości w zakresie zaawansowanej resuscytacji. Aparat pozwala na wykonywanie wysokiej jakości uciśnięć klatki piersiowej, zmniejszając tym samym obciążenia osób udzielających pomocy oraz ułatwia zarządzanie sytuacją. System kompresji klatki piersiowej zapewnia korzyści zarówno pacjentom, u których nastąpiło zatrzymanie akcji serca, jak i personelowi medycznemu.

defibrylator

Defibrylatory przekazane naszej kardiologii kosztowały 216 403 złote, a urządzenie do kompresji klatki piersiowej – 64 446. Szpital skorzystał z dofinansowania zakupu sprzętu z dziedziny intensywnej terapii stosownego w opiece nad pacjentami kardiologicznymi w 2023 r., w ramach Narodowego Programu Chorób Układu Krążenia na lata 2022-2032.