Dzień Okulistyki – 9 maja

Największym atutem Oddziału Okulistycznego w WSZ w Kaliszu, oprócz znakomitej kadry, jest jego kompleksowość.
Nasza okulistyka, którą kieruje lek. Jacek Urbaniak przy wsparciu Pielęgniarki Oddziałowej Izabeli Kasprzyckiej, realizuje szeroki wachlarz okulistycznych zabiegów.
Są to między innymi:

• operacja usunięcia zaćmy metodą fakoemulsifikacji ultradźwiękowej
  • operacje przeciwjaskrowe (trabekulektomia, irydektomia)
  • operacyjne leczenia zeza
  • iniekcje doszklistkowe
  • naszycie błony owodniowej w chorobach rogówki
  • drobne zabiegi okulistyczne (skrzydlik, gradówka, kępki żółte, a także operacje plastyczne powiek).

Pacjenci zwykle otrzymują pomoc w ramach jednodniowej hospitalizacji – tak realizowana jest większość zabiegów. Pacjent przyjmowany jest na oddział rano, aby po zabiegu i kontroli, tego samego dnia wrócić do domu.
Każdego dnia kaliska okulistyka wykonuje od 10 do 30 zabiegów – w zależności od poziomu ich skomplikowania. Im drobniejsze procedury, tym więcej udaje się ich planowo zrealizować.
Oddział Okulistyczny w WSZ w Kaliszu całodobowo pracuje w trybie ostrego dyżuru. To oznacza, że pomoc pacjentom z urazami udzielana jest niezależnie od pory dnia czy nocy.