Przetarg na lądowisko

Już niebawem lądowisko dla śmigłowców przy WSZ w Kaliszu zostanie zmodernizowane. Przebudowana będzie zarówno jego płyta, jak i drogi dojazdowe, a także cała infrastruktura związana z oświetleniem i sygnalizacją lądowiska. W ten sposób lądowisko, wykorzystywane najczęściej przez helikoptery Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, dostosowane zostanie do aktualnych wymogów, dotyczących szpitalnych lądowisk.

Płyta lądowiska (strefa TLOF) przy #szpitalKalisz jest kwadratem o boku 25×25 m. Strefa FATO ma wymiary 70x50m. Modernizacja lądowiska obejmuje roboty drogowo-konstrukcyjne, sanitarne, elektryczne.

Szpital zakończył zbieranie ofert od potencjalnych wykonawców. Dziś przetargowe propozycje zostaną otwarte i rozpocznie się procedura wyłonienia firmy, która to zadanie zrealizuje.

Zakres przewidzianych robót obejmuje m.in.: wykonanie oznakowania strefy lądowiska, montaż oświetlenia nawigacyjnego, wykonanie oznakowania strefy FATO na istniejącej nawierzchni, przebudowa oznakowania nawigacyjnego strefy FATO oraz głównego kierunku podejścia, montaż oświetlenia ogólnego płyty lądowiska, przebudowa ciągu komunikacyjnego do płyty lądowiska, montaż punktu przeciwpożarowego z podręcznym sprzętem.

W ramach inwestycji przewidziano również ogrodzenie terenu lądowiska wraz z wykonaniem wjazdu na teren lądowiska z bramą przesuwną, odwodnienie lądowiska, doposażenie go w dodatkowy wskaźnik wiatru, dodatkową szafę sterującą oraz doposażenie sterowania oświetleniem nawigacyjnym w radiokontroler.

Na inwestycję zamawiający, czyli #szpitalKalisz może przeznaczyć kwotę 675 694, 88zł.

Modernizacja potrwa 7 miesięcy od chwili podpisania umowy z wykonawcą.

Lądowisko dla śmigłowców, w tle budynek szpitala.